Informace

Profil společnosti

Kovolit, a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce hliníkových tlakových odlitků a zápustkových výkovků z neželezných kovů v České republice.

Historie společnosti

Akciová společnost Kovolit a.s. datuje svoji historii od roku 1921, kdy byla v Modřicích u Brna založena strojní dílna Koloferra jako akciová společnost České komerční banky v Praze. V roce 1934 byla zprovozněna kovárna, čímž byla umožněna výroba zápustkových výkovků z mědi, mosazi, bronzu a hliníku. Postupně se provoz rozšířil o slévárnu, která se specializovala na odlévání hliníkových slitin. Po roce 1947 byla firma zestátněna a přeměněna na národní podnik, k němuž byla roku 1954 přičleněna slévárna lití do písku v obci Česká. V 80. letech se stala součásti Kovolitu kovárna „Moravské kovárny Jihlava“. Celý koncern měl v té době 2 100 pracovníků. Oba přidružené podniky se po roce 1990 v rámci privatizace osamostatnily a Kovolit se po roce 1990 stal akciovou společností. 

V roce 1995 vstoupila do akciové společnosti Kovolit brněnská firma Remet, která se stala výhradním vlastníkem společnosti. Remet je největší výrobce Al slitin v České republice a patří mezi nejvýznamnější zpracovatele druhotných surovin.

Pokud Vás zajímá historie naší společnosti, pročtěte si naši publikaci mapující historii Kovolitu od založení po oslavy 95. výročí existence firmy v roce 2016.


Brožura ke stažení (4,4 MB, .pdf)

 

Uspořádání společnosti

Kovolit a.s. má v současné době výrobu rozdělenou do 4 provozů, kterými jsou:

  • Slévárna – odlévání hliníkových slitin technologiemi vysokotlakého lití (včetně vakua, squeezingu, jet coolingu), nízkotlakého lití, gravitačního lití
  • Kovárna – výroba zápustkových výkovků z Cu slitin a Al slitin
  • Nářaďovna - výroba forem, zápustek a speciálního nářadí
  • CNC obrábění – obrábění hliníkových odlitků na moderních CNC obráběcích strojích

Produkty

Široké spektrum strojního vybavení a neustálé investice do moderních technologií zaručují preciznost výroby a plnění náročných požadavků ze strany zákazníků. I proto jsou naše produkty poptávány firmami z celého světa.

Mezi naše nejvýznamnější zahraniční zákazníky patří například CooperStandard, Koki Technik, Truma. Naše odlitky a výkovky též naleznete ve vozech Mercedes, Audi a mnohých dalších!

Certifikáty

Kvalita výrobků a výrobních procesů je potvrzena certifikáty, kterými společnost disponuje. Jedná se o následující certifikáty: ISO 9001:2015, ČSN EN ISO 14001:2016, IATF 16949:2016, Certifkát prověřující normy Council Regulation (EU) No 333/2011 týkající se zhodnocení a využití zbytků kovového materiálu a hliníkových slitin pro hutní průmysl. 

Nové certifikáty budou doplněny po jejich obdržení. 

Přidejte se do našeho týmu

Chcete se zapojit do výroby komponent pro automobilový průmysl, strojírenství, energetiku a přitom získat stabilního zaměstnavatele, jistotu zaměstnání, skvělý pracovní kolektiv a mnoho dalšího? Jestliže Vaše odpověď zní ano, neváhejte a zašlete nám svůj životopis.

Zobrazit všechny pozice